rozliczenia roczne

Dla kogo
osoby fizyczne, spółki osobowe (osoby fizyczne), których przychody w ciągu roku podatkowego nie przekroczyły 150.000,00 EURO w przeliczeniu na złotówki pod warunkiem że dany rodzaj działalności nie jest wyłączony z możliwości korzystania z tego rodzaju rozliczenia na mocy ustawy.
Obowiązek opłacania podatku dochodowego na zasadach stawek ryczałtowych od przychodów ewidencjonowanych uzależnionych jest od rodzaju prowadzonej działalności.


Regulacje prawne
Zasady rozliczania w formie ryczałtu ewidencjonowanego reguluje ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne z dnia 20 listopada 1998 r. (Dz. U. z 1998r. Nr 144, poz. 930 z późn. zm.)


Zakres naszych usług
Prowadzenie ryczałtu ewidencjonowanego:

  1. Prowadzenie Ewidencji Przychodów na podstawie dowodów księgowych dostarczanych przez klienta zgodnie ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych.
  2. Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych zgodnie wymogami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
  3. Zamknięcie ewidencji przychodów na koniec roku podatkowego z uwzględnieniem dostarczonego przez klienta spisu z natury gospodarczą.

 

Przygotowanie rozliczeń podatkowych:

  1. Obliczanie zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych prowadzących działalność oraz sporządzanie rocznych deklaracji podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT).
  2. Dla podatników podatku od towarów i usług (VAT) prowadzenie niezbędnych ewidencji dla tego podatku oraz sporządzanie i składanie deklaracji.
  3. Kalkulacja podatku oraz sporządzanie pozostałych deklaracji wymaganych przepisami prawa podatkowego.

zeznania podatkowe

Kontakt

Telefon: 81 525 27 41
E-Mail: info@biuro-km.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek
8:00 – 16:00

POLITYKA PRYWATNOŚCI

księgi przychodów i rozchodów

Copyright © WGB Group 2019 | Projekt i wykonanie lublin WGB Group

biuro rachunkowe lublin biuro rachunkowe km lublin doradztwo rachunkowe księgi handlowe

ewidencje ryczałtowe Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ.