rozliczenia roczne

Dla kogo
osoby fizyczne, spółki cywilne i jawne (osób fizycznych), których przychody w ciągu roku podatkowego nie przekroczyły 1.200.000,00 EURO w przeliczeniu na złotówki.

 

Regulacje prawne
Zasady prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów reguluje Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów z dnia 26 sierpnia 2003 r. (Dz. U. z 2003r. Nr 152, poz. 1475)

 

Zakres naszych usług
Prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów:

  1. Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów zgodnie z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
  2. Prowadzenie ewidencji wyposażenia obejmuje się wyposażenie, którego wartość początkowa, w rozumieniu odrębnych przepisów, przekracza 1.500 zł.
  3. Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych zgodnie wymogami ustawy o podatku dochodowym.

 

Przygotowywanie rozliczeń podatkowych:

  1. Kalkulacja miesięcznej podstawy oraz zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych.
  2. Kalkulacja podatku oraz sporządzanie rocznych deklaracji podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT).
  3. Prowadzenie rejestrów sprzedaży i zakupów, kalkulacji oraz sporządzanie miesięcznych / kwartalnych deklaracji podatku od towarów i usług (VAT).
  4. Raporty dla organów statystycznych administracji państwowej (GUS), Narodowego Banku Polskiego i przygotowywanie innych niż wymienione powyżej rozliczeń i deklaracji dla organów podatkowych.
  5. Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych zgodnie wymogami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
  6. Kontakt z organami podatkowymi.

zeznania podatkowe

Kontakt

Telefon: 81 525 27 41
E-Mail: info@biuro-km.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek-Piątek
8:00 – 16:00

POLITYKA PRYWATNOŚCI

księgi przychodów i rozchodów

Copyright © WGB Group 2019 | Projekt i wykonanie lublin WGB Group

biuro rachunkowe lublin biuro rachunkowe km lublin doradztwo rachunkowe księgi handlowe

ewidencje ryczałtowe Strona korzysta z plików cookies i zapisuje pliki tymczasowe na Twoim komputerze. Pozostając na niej akceptujesz te warunki. Więcej TUTAJ.